Main menu

Acidart – peelingi chemiczne

Zabiegi peelingu chemicznego – kwasami AHA’s

Zabiegi redukujące niedoskonałości skóry

Co łączy chemię z pięknem skóry?

Kwasy stanowią obiekt pożądania świadomych klientek salonów kosmetycznych i klinik medycyny estetycznej ponieważ ta metoda złuszczania skóry jest niezwykle efektywna i daje szybkie rezultaty.
Kwasy likwidują przebarwienia, spłycają blizny, eliminują drobne zmarszczki. Są idealne dla szarej, zmęczonej i zanieczyszczonej skóry bowiem błyskawicznie i gruntownie ją oczyszczają przywracając blask i młody wygląd.

Kwas fitowy – posiada silne działanie rozjaśniające przebarwienia, obkurcza rozszerzone naczynka wykazuje aktywność antyoksydacyjną i przeciwstarzeniową. Zapobiega powstawaniu
przebarwień i zmniejsza już istniejące.

Kwas szikimowy – ma działanie złuszczające bez właściwości drażniących. Zwiększa nawilżenie, redukuje przeznaskórkową utratę wody (TEWL) bez efektu podrażnienia, zaczerwienienia,
nadmiernego wysuszenia.

Kwas trójchlorooctowy TCA – likwiduje drobne zmarszczki, bardzo efektywnie rozjaśnia przebarwienia i spłyca blizny. Przyspiesza gojenie się zmian trądzikowych.

Kwas salicylowy – udrażnia zaczopowane kanały łojowe. W efekcie redukuje zaskórniki i objawy stanów zapalnych, ogranicza też powstawanie nowych.

Kwas migdałowy – rozjaśnia przebarwienia, ujednolica koloryt skóry. Pobudza syntezę kolagenu i elastyny poprawiając jej elastyczność. Dzięki specyficznej strukturze cząsteczki zapewnia
łagodną i bezpieczną eksfoliację o szerokim spektrum zastosowania.

Efekty:

 • likwidacja drobnych zmarszczek,
 • wyrównanie kolorytu skóry,
 • rozjaśnienie przebarwień, plam soczewicowatych, piegów,
 • regeneracja skóry,
 • spłycenie blizn potrądzikowych i pourazowych,
 • odczopowanie ujść gruczołów łojowych,
 • ograniczenie hiperkeratynizacji naskórka,
 • redukcja przeznaskórkowej utraty wody,
 • gruntowne oczyszczenie skóry,
 • wygładzenie powierzchni skóry.

Wskazania do zabiegu:

 • ACIDART Kwas migdałowy
 • Kwas Alfa–hydroksypropionowy 55%
 • Każdy rodzaj skóry z utratą jędrności, łącznie z cerą wrażliwą i naczyniową. Skóra zanieczyszczona, trądzikowa lub z przebarwieniami pigmentacyjnymi.

 • ACIDART Kwasy AHA 45%
 • Skóra sucha i szorstka, dojrzała, po nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, z przebarwieniami, wymagająca regeneracji i odmłodzenia. Skóra łojotokowa, z rozszerzonymi porami, z trądzikiem o niewielkim nasileniu (postać – grudkowa, zaskórnikowa, krostkowa).

 • ACIDART Kwas fitowy 25% + Kwas szikimowy 10%
 • Każdy rodzaj skóry z przebarwieniami. Szczególnie sucha, cienka, wrażliwa, zanieczyszczona, szara i matowa dla której działanie kwasów AHA jest zbyt agresywne.

 • ACIDART Kwas TCA 15% + Kwas salicylowy 10%
 • Skóra dojrzała ze zmarszczkami, z rogowaceniem starczym, z atonią (wyraźną wiotkością), z plamami soczewicowatymi.Skóra mieszana, tłusta, skłonna do trądziku pospolitego lub grudkowo-krostkowego, z bliznami potrądzikowymi lub pourazowymi.

Procedura peelingu TCA polega na aplikacji jednej lub kilku warstw roztworu na skórę, w celu kontrolowanego oparzenia chemicznego. Może się to wiązać z kilku-minutowym pieczeniem
i uczuciem dyskomfortu, które zanika w ciągu 2-3 minut. Przez następnych kilka dni skóra staje się ciemniejsza, bardziej napięta, po czym naskórek może pękać i złuszczać się, odsłaniając nową
świeżą warstwę. Po tym czasie należy przerwać działanie kwasu ACIDART Neutralizatorem. Zmyć skórę dokładnie letnią wodą i osuszyć chusteczką kosmetyczną.
Składniki aktywne zastosowane w linii zabiegowej:

Kwasy AHA (glikolowy, maleinowy, cytrynowy, mlekowy), kwas migdałowy, kwas fitowy, kwas szikimowy, kwas TCA (trójchlorooctowy), kwas salicylowy, wit. F i E, d-pantenol, SEPICALM VG®, Beta-glukan, alantoina, aloes, masło Shea, olej migdałowy, kwas hialuronowy, ekstrakt z kory wierzby, ekstrakt z kasztanowca, wodorowęglan sodu.

BEZWZGLĘDNE ZALECENIA:

Zabieg eksfoliacji wykonujemy wyłącznie jesienią, ciepłą zimą (nigdy podczas minusowych temperatur),
wiosną. Częstotliwość kuracji to 5-6 zabiegów, a odstępy pomiędzy nimi powinny wynosić w zależności od
rodzaju kwasu 7, 10, 14 lub 28 dni. Na tydzień przed peelingiem nie należy stosować depilacji, elektrolizy, woskowania, ścierających gąbek, dermabrazji, retinoidów i preparatów drażniących skórę, mężczyźni nie powinni się golić w dniu zabiegu. W trakcie trwania kuracji z kwasami nie wolno wykonywać innych peelingów, zwłaszcza mechanicznych! Po zabiegu z kwasami i pomiędzy kolejnymi zabiegami w kuracji oraz przez minimum 30 dni od wykonania zabiegu należy obowiązkowo stosować wysoką ochronę przed promieniami UV. Nie wolno korzystać w tym czasie z żadnych kąpieli słonecznych oraz z solarium.

BEZWZGLĘDNE PRZECIWWSKAZANIA:

Terapia retinoidami (do 6 msc wstecz), infekcje wirusowe (opryszczka, brodawki), aktywne infekcje bakteryjne, choroby skóry (AZS, trądzik ropowiczy, skupiony, bliznowaciejący, łuszczyca, egzemy), ciąża i okres laktacji, zabiegi chirurgiczne na obszarze skóry poddanej zabiegowi kwasami przebyte (do 2 msc. wstecz), przerwana łączność naskórka, skłonność do powstawania bliznowców, uczulenie na substancje złuszczające, tanoreksja, oparzenia słoneczne, skóra do 48 h po depilacji.

KOSMETYKA PIELĘGNACYJNA

KOSMETYKA ESTETYCZNA CIAŁA

ZABIEGI IPL

Pozostałe zabiegi