Main menu

Mikrodermabrazja diamentowa

fotodepilacja piła

Jest nowoczesną techniką, która za pomocą łagodnego, mechanicznego peelingu poprawia funkcjonowanie skóry i pomaga uporać się ze specyficznymi problemami skórnymi. Jest ona stosowana z powodzeniem od połowy lat osiemdziesiątych. Na początku była zarezerwowana głównie dla dermatologów, zaś obecnie coraz częściej jest stosowana w instytutach kosmetycznych.

Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu warstwy naskórka przy pomocy głowic diamentowych. Metoda bezpyłowa dla skór delikatnych wrażliwych i alergicznych.

Wskazania do mikrodermabrazji:

 • blizny po trądzikowe,
 • zaskórniki,
 • rozszerzone pory,
 • szorstki, zrogowaciały naskórek,
 • wiotkość skóry,
 • odmładzanie skóry i likwidacja delikatnych zmarszczek wokół oczu ust i szyi,
 • rozstępy,
 • przebarwienia i odbarwienia,
 • uszkodzenia po słoneczne skóry (twarz, ręce, szyja),
 • blizny zanikowe i przerosłe,
 • rogowacenie przy mieszkowe,
 • trądzik pospolity (zaskórnikowy, grudkowy),
 • łojotok.

Zabieg jest idealnym przygotowaniem do zabiegów laserowych: fotoodmładzania, rozszerzonych lub popękanych naczyń krwionośnych oraz przebarwień.

Efekt zabiegu:

Znacznie spłyca zmarszczki głębokie i drobne, poprawia kontur twarzy, likwiduje worki pod oczami, rozjaśnia i wzmacnia skórę oraz stymuluje prace komórek. Poprawia elastyczność
i napięcie, rewitalizuje i odnawia komórki. Zabieg pobudza syntezę kolagenu. W efekcie czego cera nabiera pełnego młodości wigoru. Likwiduje blizny potrądzikowe, blizny i rozstępy.

Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy zrogowaciały naskórek. Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry.

Zabieg ten doskonale sprawdza się w przypadku opadniętych policzków, „worków” pod oczami, nierównych konturów twarzy. Likwiduje cellulit, niweluje zmarszczki, pomaga w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jego działanie skupia się na wzmocnieniu mięśni twarzy. Pomaga rozdrobnionym cząsteczkom przedostać się do głębszych warstw skóry. Intensyfikuje proces wchłaniania wody i korzystnie wpływa na całe mikrokrążenie. Odnowa komórkowa jest przyspieszona. Skóra wygląda młodziej i jędrniej, jest bardziej napięta i gładka.

Technika wykonania zabiegu jest bardzo prosta i nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Precyzyjna regulacja poziomu ciśnienia umożliwia dostosowanie głębokości mikrodermabrazji do każdego typu skóry i każdego rodzaju zabiegu. Po wykonaniu mikrodermabrazji wskazane jest użycie preparatów kosmetycznych zawierających aktywne składniki stosownie do rodzaju przeprowadzonego zabiegu (ampułki, maski, kremy odżywcze, nawilżające).

Zabieg nie wywołuje podrażnień – w trakcie trwania kuracji można stosować codzienną pielęgnację skóry. Efekt widoczny jest po jednym zabiegu. Poziom satysfakcji wzrasta w miarę kontynuacji kuracji. Częstotliwość zabiegów oraz liczba zabiegów w serii dobierane są indywidualnie. Częstotliwość zabiegów oraz liczba zabiegów w serii dobierane są indywidualnie.

KOSMETYKA PIELĘGNACYJNA

KOSMETYKA ESTETYCZNA CIAŁA

ZABIEGI IPL

Pozostałe zabiegi